معاونت درمان

رسالت

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اصفهان سازمانی دولتی است که ماموریت دارد در راستای سیاست های دانشگاه با رویکرد عدالت محوری و مشتری مداری در جهت حفظ و ارتقا سلامت و کاهش بار بیماری ها ، آسیب ها و حوادث در جامعه تحت پوشش از طریق نظارت ، آموزش و مدیریت برنامه های درمان و باز توانی اقدام نماید و از انتباق خدمات و منابع واحد های ارایه دهنده خدمات سلامت با استانداردها و تضمین ایمنی ، کیفیت ، کمیت و هزینه مناسب و مراقبت های سلامت با استفاده از نیروهای مجرب ، متخصص و با انگیزه اطمینان حاصل نماید .

 

اهداف کلی :

ارتقا مستمر کیفیت مراقبت های سلامت

گسترش دسترسی عادلانه و بهره مندی جامعه از خدمات سلامت

افزایش پاسخگویی نظام سلامت در بخش درمان و افزایش رضایتمندی بیماران

افزایش توانمندی و رضایتمندی کارکنان حوزه درمان

کاهش بار بیماری ها و آسیب ها در جامعه تحت پوشش (با اولویت مرگ مادران باردار ، نوزادان و مرگ و میر اورژانس ها )

 

واحد ها :

اداره نظارت بر درمان و ارزشیابی

اداره پرستاری

واحد گسترش خدمات درمانی

واحد تحقیق و توسعه

واحد امور آزمایشگاه ها

واحد صدور پروانه

واحد تجهیزات پزشکی

 

آدرس : اصفهان خیابان شهید آیت اله قدوسی ( آپادانا اول) ، معاونت درمان     

 تلفن : 03116619661    نمابر : 03116612193

 

 


 

 

معاونت غذا و دارو

حوزه غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان یکی از معاونت های ستادی دانشگاه است که هدف عمده آن دسترسی آحاد مردم استان به دارو های مورد نیاز و محصولات غذایی و بهداشتی و آرایشی ایمن و با کیفیت و همچنین ارتقاء سطح ایمنی و کیفیت فراورده های غذایی ، آرایشی و دارویی تولیدی و توزیعی استان می باشد ، که برای نیل به این مهم وظایف اجرایی و نظارتی و آموزشی خود را در قالب چهار واحد  ذیل به انجام می رساند :

واحد ها :

مدیریت نظارت بر موارد غذایی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی

مدیریت نظارت بر امور دارو و مواد مخدر

مدیریت آزمایشگاه و کنترل مواد غذایی و بهداشتی

دفتر تحقیق و توسعه

 

آدرس  : اصفهان خیابان هزار جریب ، کوچه ششم ، معاونت غذا و دارو     

 تلفن : 03116699602      نمابر: 03116699613

 

 


 

سازمان نظام پزشکی شهرستان اصفهان

 

قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران

فصل اول : - تعریف ، اهداف

ماده 1 - سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران که در این قانون " سازمان " نامیده می شود ، سازمانی است مستقل دارای شخصیت حقوقی که به منظور تحقق بخشیدن به اهداف و انجام وظایف مقرر در این قانون تشکیل میگردد .

 

ماده 2 - اهداف سازمان عبارتند از :

 

الف - تلاش در جهت تحقق بخشیدن به ارزشهای عالیه اسلامی در کلیه امور پزشکی

ب - تلاش در جهت پیشبرد و اصلاح امور پزشکی

ج - مشارکت در جهت ارتقای سطح دانش پزشکی

د - حفظ و حمایت از حقوق بیماران

ه - حفظ و حمایت از حقوق صنفی شاغلان حرف پزشکی

 

فصل سوم - شرایط عضویت

ماده 4 - کلیه اتباع ایرانی پزشک ، دندانپزشک ، دکتر دارو ساز و متخصصین و دکترای علوم آزمایشگاهی ( حرفه ای یا متخصص ) تشخیص تبی و لیسانسه های پروانه دار گروه پزشکی به استثنای گروه پرستاران می توانند عضو سازمان باشند.

تبصره 1- اعضای سازمان همه ساله مبلغی را به عنوان حق عضویت به سازمان پرداخت خواهند نمود . میزان و نحوه وصول حق عضویت اعضا مطابق دستور العملی خواهد بود که توسط شورای عالی نظام پزشکی تهیه میگردد .

تبصره 2 - برای پرداختن به حرفه پزشکی پس از اخذ پروانه اشتغال ، عضویت در سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران الزامی است .

 

دستور العمل نحوه تبلیغ و آگهی های دارویی و موارد خوراکی ، آشامیدنی ، آرایشی ، بهداشتی و امور پزشکی

تعاریف

1-  منظور از مواد دارویی ، خوراکی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی کلیه مواردی است که مشمول قانون مربوط به مواد دارویی ، خوراکی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی و امور پزشکی مصوب 1324 و اصلاحیه های بعدی آن میشوند.

2- منظور از تبلیغ یا آگهی ، انتشار هرگونه اعلامیه است که از طریق رسانه های عمومی و خصوصی و دیداری و شنیداری از قبیل رادیو ، تلویزیون ، شبکه های ماهواره ای ، مطبوعات ، سینما ، اینترنت ، اینترانت ، شبکه های صوتی و تصویری سازمانی و تولیدات چاپی مانند برگه های کاتالوگ ، بروشور ، دفترچه های راهنما ، بسته بندی ، برچسب ، کارت ویزیت و نیز بیلبورد ، نمایشگاه ، اسلاید ، بانک های اطلاعاتی و نظایر آنها برای معرفی مواد ، کالا ها و خدمات مشمول این دستور العمل صورت میگیرد .

 

آدرس : اصفهان ، خیابان شیخ صدوق جنوبی ، میدان برج ، سازمان نظام پزشکی اصفهان         

 تلفن : 03116693097   نمابر : 03116692943

 

 


 

 

مرکر مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

 

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ماموریت دارد که با تامل و مشارکت کلیه حوزه های مختلف تامین کننده سلامت ( بهداشت ، درمان ، دارو ، و ... ) نسبت به طراحی و استقرار نظام هماهنگ جهت حفظ ارتقا سطح سلامت در حوادث ( در زمینه ای پیشگیری و کاهش خسارت - آمادگی - مقابله - بازتوانی ) اقدام نماید . ضمنا اداره اورژانس پیش بیمارستانی که یکی از زیر مجموعه های این مرکز می باشد . مرکز مدیرت حوادث و فوریت های پزشکی به عنوان مرجع و حوزه اختصاصی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به موضوعات ذیل می پردازد.

1) مدیریت حوادث در نظام سلامت ( مدیریت سلامت در حوادث )

  •     تعامل با حوزه های مختلف سلامت و واحد های اجرایی مربوطه ( دولتی - خصوصی ) در جهت ایفای نقش مناسب در حوادث

  •     برنامه ریزی لازم در جهت هماهنگی حوزه های مختلف سلامت و واحد های اجرایی مربوطه به منظور ارائه خدمات سلامت در حوادث بصورت هماهنگ و اثر بخش

2) پدافند غیر عامل در نظام سلامت

3) خدمات اورژانس پیش بیمارستانی

 

A: تعامل با حوزه های دیگر امدادی شامل :

الف - امداد و نجات (Search & Rescue )

ب  - امداد و امنیت ( پلیش )

 

B: مدیریت صحنه حادثه و تریاژ مصدومین در محل

C: ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی ( فوریت های پزشکی ) از صحنه حادثه تا بیمارستان

D: توانمند سازی عموم مردم برای انجام اقدامات اولیه در قالب طرح کشوری بهاء ( بسیج همگانی احیاء ) .

 

آدرس : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، ابتدای نظر شرقی ، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی     

   تلفن: 03116277984      نمابر : 03116240088

 

 


 

 

مدیریت آمار و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی

 

اهم وظایف :

بستر سازی ، جمع آوری ، تحلیل و ارائه اطلاعات ، فعالیت ها و شاخص های امور آموزشی ، دانشجویی ، بهداشتی ، پژوهشی ، درمانی و کلیه مواردی که با سلامت جامعه در ارتباط است . ایجاد سیستم های آمار و اطلاعاتی به منظور حد اکثر بهره برداری از امکانات و قابلیت های موجود دانشگاه ، تهیه استراتژی ( طرح جامع ) ، سیاستها و پروژه های مرتبط با تکنولوژی فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT)  ، اتوماسیون نظام های اداری ، مالی و تحقیقاتی ، آموشی و خدماتی دانشگاه با استفاده از تکنولوژی روز (IT) ، طراحی استراتژی نظام اماری دانشگاه با استفاده از تکنولوژی فن آوری اطلاعات (IT) ، ارتباط با رسانه های گروهی اطلاع رسانی برای ارائه اطلاعات ، فعالیت ها و شاخص های آماری مرتبط با ارتقا سطح سلامت جامعه که توسط اداره آمار انجام میشود و بر اساس مصوبه هیات رئیسه دانشگاه زیر نظر رئیس دانشگاه فعالیت می نماید .

اداره اطلاع رسانی پزشکی و رایانه در حوزه معاونت پژوهشی است و مسئولیت طراحی اجرای بستر شبکه فیبر نوری دانشگاه و نگهداری آن ، تامین پهنای باند اینترنت دانشگاه و مدیریت آن ، ثبت Domain  در تامین فضای اینترنتی دانشگاه و نصب ، راه اندازی و روز آمد نمودن سرور های دانشگاه و دانشکده ها و سیستم پست الکترونیک (E-mail) ، برقراری ار تباط Online مراکز درمانی سطح شهر با شبکه دانشگاه ، طراحی و کارشناسی بانکهای  اطلاعاتی علوم پزشکی و مجلات (Full Text ) و اشتراک سالانه آنها و آموزش استفاده از منابع الکترونیک و آموزش اطلاع رسانی پزشکی به دانشجویان ، دستیاران و اعضای هیات علمی و کارشناسان ، طراحی سیستم های اتوماسیون معاونت پژوهشی و برگزاری ویدئو کنفرانس ملی و بین المللی دانشگاه را به عهده دارد .

واحد ها :

اداره آمار

اداره اطلاع رسانی پزشکی و رایانه

 

آدرس : اصفهان ، خیابان دانشگاه ، دانشگاه اصفهان ، ساختمان شماره سه دانشگاه علوم پزشکی ، مدیریت آمار و اطلاع رسانی

       تلفن : 031179222215

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد